Data premiery: 30.11.2011

Fisz Emade Tworzywo

Zwierzę bez nogi

„Zwierzę bez nogi“ to płyta w dużym stopniu sentymentalna – to podróż do czasów kiedy hip hop święcił swoje triumfy na międzynarodowej  arenie. To właśnie w latach 90  trio Fisz Emade i DjEprom  zakochali się w tych brzmieniach, z wypiekami na twarzy podglądali co dzieje się w muzyce. Hip hop okazał się dla nich  najbardziej rewolucyjnym gatunkiem tamtych czasów. Płyta „Zwierzę bez nogi“ to swoisty hołd oddany klasyce tego gatunku. Płyta muzycznie jak i tekstowo celowo „najeżona“ została cytatami z twórczości ulubieńców – RuN DMC, TribeCalled Quest, BDP, BeastieBoys, Blackstar jak również z początków własnej twórczości zespołu.

Płyta z jednej strony nagrana w typowym hip hopowym składzie – trio: Producent, DJ i MC, z drugiej w dużej części  wraz z koncertowym składem braci – Tworzywem.  Utwory nagrane z Tworzywem brzmią garażowo, najczęściej tak jak w przypadku Kim Nowak nagrane zostały na tzw. 100.  Brzmienia są surowe, przesterowane- od rifowego singla, przez utwór z gitarową energią, po korzennie brzmiący dub.

Na płycie nie zabrakło niespodzianek: Emade odpowiedzialny za muzykę na płycie, po raz pierwszy zaprosił do współpracy DjEproma. Warsztat Eproma to nie tylko mistrzowska technika skreczowania na gramofonach, ale także cała sterta oldschoolowych instrumentów z poprzedniej epoki, na której powstało brzmienie nowej płyty.

 

 

Spis utworów:

1. Panie, Panowie...
2. Napoleon
3. Zwierzę bez Nogi
4. Dziecko we Mgle
5. Klon
6. Myśliwy
7. ?
8. Tak to Robimy
9. Gołąb Nawigator
10. Nie3nie6nie7
11. Epromenator I
12. ZMC
13. Jesteś tam?
14. 1978
15. To nie Mój Problem (Check Your Head)
16. Zwierzę bez Nogi – remix
17. Dziecko we Mgle – remix
18. Jesteś tam? – remix
19. Epromenator II