Data premiery: 05.10.2016

Oxford Drama

Coney Island

Po niemal roku od wydania swojej debiutanckiej płyty ,,In Awe” zespół Oxford Drama prezentuje dwa nowe utwory. Singiel Coney Island jak i jego „strona B” – utwór Melinda są osobistym hołdem i owocem inspiracji zespołem The Beach Boys.
„Obchody wydania 60-lecia albumu 'Pet Sounds’ oraz obejrzenie przez nas filmu 'Love and Mercy’ o życiu Briana Wilsona stały się dla nas inspiracją do stworzenia dwóch utworów, które w podobny, ale jednak trochę inny sposób nawiązują do tego samego tematu. 'Coney Island’ to nasza interpretacja amerykańskiej młodości ze ścieżką dźwiękową z lat 60. Pogoda za oknem wskazuje nadejście jesieni, tym chętniej powracamy wspomnieniami do wakacji. Coney Island to nasza muzyczna pocztówka zza oceanu w trakcie pory roku sygnowanej lodami na patyku i kolejkami do diabelskiego młynu.
'Melinda’ to dla nas bardzo ważny utwór. Po zobaczeniu filmu 'Love and Mercy’, który opowiada o życiu Briana Wilsona – o powstawaniu 'Pet Sounds’, ale też o etapie jego życia, gdy był straszliwie manipulowany przez swojego psychoterapeutę, przez długi czas rozmyślaliśmy nad jego historią. Melinda to imię kobiety, w której zakochał się Wilson i która uratowała mu życie. Czuliśmy potrzebę skomponowania utworu właśnie dla niej”

Teledysk Coney Island
Teledysk Melinda

Spis utworów:

1. Coney Island
2. Melinda