Data premiery: 23.10.2015

Fisz Emade Tworzywo

Supermamut

FISZ EMADE to Bartek i Piotr Waglewscy, prywatnie rodzeni bracia a zawodowo duet producent vs. wokalistoraper. Od 2001 roku wydali 9 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip hopie miękkie brzmienia i miękkie teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie. W wersji koncertowej występują jako FISZ EMADE TWORZYWO w mocno poszerzonym składzie wsparci znakomitymi muzykami.
„MAMUT” to jedno z największych ich dokonań w dyskografii zespołu. Uznany przez wielu za płytę roku (Gazeta Wyborcza), został również laureatem Fryderyka 2015 w kategorii album roku elektronika/indie/alternatywa.
Wszystkie 3 single promujące płytę przez wiele miesięcy okupowały podium listy przebojów programu 3, zespół zagrał ponad 80 koncertów w całym kraju, wyprzedając bilety ekspresowym tempie od lat nie spotykanym na polskim rynku muzycznym.
Dwu płytowa edycja specjalna (CD/DVD) albumu MAMUT to ukłon dla wszystkich fanów zespołu. Znajdziemy na nim m.in. remixy singla „Zwiedzam Świat” przygotowane przez The Dumplings oraz Pendofsky, wersje instrumentalne utworów, teledyski, oraz film dokumentalny „MAMUT – krótka historia”, zdradzający nie tylko tajniki pracy nad płytą, ale także opinie FISZA i EMADE dotyczące całej dyskografii zespołu.
Całość dodatków zamykają 2 plakaty zespołu oraz 54 stronicowa książka zawierająca zdjęcia z trasy koncertowej FISZ EMADE TWORZYWO.

Spis utworów:

CD
1. Pył (feat. Justyna Święs)
2. Bieg (feat. dj Eprom)
3. Zwiedzam świat
4. Wojna (feat. Katarzyna Nosowska)
5. Ślady (feat. Justyna Święs)
6. Karate
7. Zemsta
8. Dzień dobry (feat. dj Eprom)
9. Wróć (feat. Justyna Święs)
10. Mamut
11. Piwnica
12. Zwiedzam Świat (The Dumplings remix)
13. Zwiedzam Świat (Pendofsky remix)

DVD
1. Mamut (krótka historia filmowa)
2. Pył (teledysk)
3. Ślady (teledysk)
Wersje instrumentalne utworów:
4. Pył
5. Bieg
6. Zwiedzam świat
7. Wojna
8. Ślady
9. Karate
10. Zemsta
11. Wróć
12. Mamut
13. Piwnica