Data premiery: 07.11.2014

Fisz Emade Tworzywo

Mamut

FISZ EMADE czyli Bartek i Piotr Waglewscy, prywatnie rodzeni bracia a zawodowo duet producent vs. wokalistoraper. Od 2001 roku wydali 9 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub okołohiphopowo-eklektycznej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip hopie miękkie brzmienia i miękkie teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik – wysoka jakość i zaangażowanie. W wersji koncertowej występują jako FISZ EMADE TWORZYWO w poszerzonym składzie wsparci znakomitymi muzykami.
„MAMUT” album wydany 7.11.2014 roku, to jeden z największych sukcesów w dyskografii zespołu. Kilka miesięcy po premierze uzyskał status Złotej Płyty a rok później Platynowej. Uznany przez wielu za płytę roku (Gazeta Wyborcza), został również laureatem Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku – Elektronika/Indie/Alternatywa.
Single promujące płytę przez wiele miesięcy okupowały podium listy przebojów Trójki Polskiego Radia, zespół zagrał w trasie ponad 100 koncertów w całym kraju przy nadkompletach.

Spis utworów:

1. Pył (feat. Justyna Święs)
2. Bieg (feat. dj Eprom)
3. Zwiedzam świat
4. Wojna (feat. Katarzyna Nosowska)
5. Ślady (feat. Justyna Święs)
6. Karate
7. Zemsta
8. Dzień dobry (feat. dj Eprom)
9. Wróć (feat. Justyna Święs)
10. Mamut
11. Piwnica