Data premiery: 09.02.2023

Błażej Król

W każdym (polskim) domu

9 lutego premieruje siódmy solowy album Błażeja Króla – „W każdym (polskim) domu”! Album, którym artysta stara się połączyć stojące wiecznie w rozkroku, pomiędzy alternatywą a popem, nogi, ale też album, który pokazuję zmianę w dotychczasowym działaniu Króla. Błażeja Króla. Bo tak, odkąd zaczęła się promocja albumu, przedstawia się autor.

Błażej Król to polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów. W latach 2011–2014 współtworzył duet pod nazwą UL/KR. Kolejne lata przyniosły sześć solowych wydawnictw, w tym ostatnie – „Dziękuję” – wydane w 2021 roku.

Półtora roku później Błażej wprowadził słuchaczy do świata swojego nowego albumu „W każdym (polskim) domu” singlem „Miałem już nie tańczyć”. Artysta przedstawił wówczas nieoczywistą postać, w którą wciela się przy promocji tej płyty. Król staje się ułożonym everymanem wspierającym rodziny w ich domowych obowiązkach, codziennych trudnościach i sukcesach. Zapewnia im swoją obecność, bliskość i troskę. Za tym wszystkim kryje się pewna tajemnica, którą artysta przedstawi w swoich teledyskach.

Podczas tworzenia „W każdym (polskim) domu” Błażej otworzył się na nowe doświadczenia podczas tworzenia. Jednym z nich jest wpuszczenie do studia innych, niż sam Błażej, producentów – wsparli go Kuba Galiński oraz Olek Świerkot. Nowością jest również pojawienie się na wydawnictwie wspaniałych gości ze sceny rapowej i alternatywnej – Quebonafide, Artura Rojka oraz Piotra Roguckiego. 

Zamów w ART2 Music Shop: https://art2musicshop.pl/pl/p/Blazej-Krol-W-kazdym-polskim-domu-CD-z-autografem/253

Zdjęcia: Kamil Kotarba
Art-Direction & Design: Osom Studios
Wydawca: Sony Music Poland
Management: ART2 Music

Spis utworów:

1. Siadaj / Słuchaj
2. Nic nowego
3. Nieco głębiej
4. Przyszedłem tu... (feat. Quebonafide)
5. Pewne kwiaty
6. Miałem już nie tańczyć
7. A teraz tylko… (feat. Piotr Rogucki)
8. Prawda
9. Im dłużej milczysz to...
10. 10 lat
11. Skacz na głębinę
12. Inicjały
13. Będę żałował (feat. Artur Rojek)
14. Za tatusia i mamusię