Data premiery: 13.11.2015

Voo Voo

30 lat Voo Voo

Oddajemy w Państwa ręce kilka naszych płyt w nadziei, że znajdziecie odrobinę czasu na ich wysłuchanie.
Czy warto – nie wiem… Mamy do nich stosunek rodzicielski. Niektóre rodziły się w bólach i pocie czoła, inne zaś z łatwością i niemalże w biegu, ale czasem długo czekały na nadanie im imienia. Tworzyły je różne osoby na swój obraz i podobieństwo, wypracowując wspólne, nasze, rozpoznawalne brzmienie. Te płyty powstawały w różnych okolicznościach, dlatego ich wymowa i nastrój są odmienne. Zawsze jednak były nasze, dla nas najważniejsze, najpiękniejsze i najmądrzejsze. Pewnie niektóre nieco się zestarzały, ale to chyba naturalne… Mało kto młodnieje z czasem, choć niekiedy jego upływ dodaje urody… Dziś nie wszystko nam się w nich podoba i parę rzeczy byśmy poprawili, podogrywali, zaaranżowali i wykonali inaczej, ale oczywiście w życiu się do tego nie przyznamy. To chyba zrozumiałe, rodzice kochają swoje dzieci za wszystko i mimo wszystko… Zdarza się natomiast, że na starość sami dziecinnieją (i to też można usłyszeć w naszych nagraniach). Byłoby miło, gdybyście odnaleźli odrobinę siebie na tych płytach… czego sobie i Państwu życzę. Wojciech Waglewski
30 lat istnienia zespołu Voo Voo to okoliczność szczególna. To wielkie święto zespołu i jego wielbicieli. Wydawca płyty firma ART2 Music uznała, że w tę szczególną rocznice, winna jest fanom zespołu specjalne wydawnictwo. Wydając BOX 30 lat Voo Voo postanowiła rozpocząć proces wznawiania kompletnej dyskografii zespołu, uzupełnianej nieznanymi, niepublikowanymi materiałami archiwalnymi, ale też zupełnie nowymi, jak zapis koncertu z Jarocina 2015 z udziałem wspaniałych gości. Płyty będą miały remasterowany dźwięk.
Wydawnictwo 30 LAT VOO VOO zawiera:
• 5 zremasterownych albumów: Voo Voo (1986) / Sno –powiązałka (1987) / Z środy na czwartek (1989)/ Łobi – jabi (1993) / Oov Oov (1998)
• dwie premierowe płyty z zapisami koncertów: „JAROCIN 2015” – koncert z okazji 30.lecia VOO VOO zrealizowany podczas Festiwalu w Jarocinie 18 lipca 2015 r., z udziałem Alima Qasimova, Fargany Qasimov i Natalii Przybysz oraz koncert „Przy Lampce”, nagrany w ramach projektu Szczecin_Unplugged w kwietniu 2012r.

• historię zespołu autorstwa Piotra Metza – Redaktora Programu 3 Polskiego Radia i wiele zaskakujących, archiwalnych zdjęć .

Spis utworów:

1. Voo Voo (1986)
2. Sno –powiązałka (1987)
3. Z środy na czwartek (1989)
4. Łobi – jabi (1993)
5. Oov Oov (1998)
6. Przy lampce (2012)
7. Jarocin (2015)
oraz
historia zespołu