23 sierpnia 2016

Złowiliśmy grube RYBY! Nowy zespół w ART2 Music.

Bardzo się cieszymy, iż RYBY wpadły w nasze sieci. Liczymy iż ten debiutujący zespół wkrótce zostanie doceniony przez szeroką publiczność, gdyż tak niezwykłych tekstów i takich fajnych piosenek już dawno nie słyszeliśmy!

Zespół Ryby to Nela Gzowska (poza Rybami gra także z zespołem Kobiety), Janek Małkowski (Infant Joy Quintet, Skrebotte Fatta i wiele projektów improwizatorskich), Dominik Mokrzewski (Biegli, Infant Joy Quintet, Skrebotte Fatta i podobnie jak Janek żywo uczestniczy w warszawskiej scenie muzyki improwizowanej) i Grzesiek Uzdański (autor strony „Nowe wiersze sławnych poetów” i książki „Wakacje”; śpiewał w zespole Przepraszam).

Gramy piosenki o nieudanych spotkaniach po latach z przyjaciółmi, wilkach, miłości, śniegu, związku, harcerzach, wakacjach w Przasnyszu, o tym, że inni mają gorzej, i o Polsce. Nasza muzyka to rock z elementami psychodelii, punka i improwizacji. W 2016 roku nakładem wydawnictwa Thin Man Records ukazał się nasz pierwszy album pt. Kenia”. O płycie dobrze napisali między innymi Michał Klimko w „Polityce” i Jacek Świąder w „Gazecie Wyborczej”.

Skład:

Nela Gzowska – bas
Jan Małkowski – gitara, saksofon
Dominik Dodos Mokrzewski – perkusja
Grzesiek Uzdański – wokal