12 marca 2024

Wojciech Waglewski wystąpi na scenie MTV Unplugged

MTV ujawnia nazwisko artysty, który zagra koncert w ramach kolejnej, 16. edycji MTV Unplugged! Tym razem na scenie kultowej muzycznej serii pojawi się Wojciech Waglewski. Artysta wystąpi „bez prądu” przed publicznością i kamerami już 10 kwietnia. Bilety już w sprzedaży!

„MTV Unplugged” to kultowa seria koncertów pełnych niepowtarzalnej, muzycznej energii, w których najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w akustycznych aranżacjach. Pozbawione elektrycznych wzmocnień kompozycje stanowią zupełnie nową interpretację znanych przebojów. Do tej pory w Polsce swoją muzykę „bez prądu” zaprezentowali m.in. Kayah, Hey, Kult, O.S.T.R., Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, Lady Pank czy Ørganek.

Do 16. edycji polskiej serii MTV Unplugged zaproszono artystę, który jest jedną z najbardziej wszechstronnych postaci polskiej sceny muzycznej. Wojciech Waglewski – gitarzysta, kompozytor, autor i producent muzyczny, a także założyciel i lider zespołu Voo Voo. Twórca koncepcji artystycznej Męskiego Grania i dyrektor artystyczny dwóch pierwszych edycji festiwalu. Grał w takich zespołach, jak Bemibem, Osjan, Morawski Waglewski Nowicki Hołdys. Razem z zespołem Voo Voo od 1985 roku, nie tylko definiował brzmienie polskiego rocka, ale także eksplorował granice gatunkowe, tworząc niezwykle różnorodne i intrygujące kompozycje. Ma na swoim koncie współprace z artystami światowego formatu takimi jak Don Cherry, Andy Sheppard, Dave Douglas, Wojciech Karolak, Nick Cave, Twinkle Brothers, Esperanza Spalding czy Alim Qasimov. Na krajowej scenie nagrywał i występował m.in. z Tomaszem Stańką, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem, Anną Marią Jopek, Katarzyną Nosowską, zespołem Mazowsze oraz wybitną mezzosopranistką Małgorzatą Walewską.

Solowa kariera Wojciecha Waglewskiego zaowocowała wydaniem albumu „Waglewski Gra-żonie”. Nieustannie poszukujący nowych wyzwań, artysta wraz z synami uformował zespół Waglewski Fisz Emade, który wydał 3 albumy, w tym „Duchy Ludzi I Zwierząt”. Waglewski brał także udział w nagraniu wielu płyt jako muzyk sesyjny, komponował muzykę teatralną i filmową. Jest producentem wielu znaczących albumów, takich jak „Miastomania” Marii Peszek, „Cztery” zespołu Raz Dwa Trzy, „Dziewczynka z pozytywką Edwarda” Martyny Jakubowicz, oraz „Koledzy”  Maleńczuk & Waglewski. Jego wkład w kulturę muzyczną został uznany poprzez liczne nagrody i wyróżnienia, w tym Fryderyki oraz prestiżowy Paszport Polityki, który docenił nie tylko jego działalność kompozytorską i producencką, ale także umiejętność harmonijnego łączenia różnych kultur muzycznych

Wyjątkowy koncert MTV Unplugged z udziałem Wojciecha Waglewskiego odbędzie się już 10 kwietnia w Teatrze Dramatyczny im. Gustawa Holoubka w Warszawie. W trakcie występu artysty na scenie pojawi się również wybitne grono gości, wśród których znajdą się: Voo Voo (Mateusz Pospieszalski, Karim Martusewicz, Michał Bryndal), Waglewski Fisz Emade (Bartosz „Fisz” Waglewski, Piotr „Emade” Waglewski, Mariusz Obijalski, Anna Prokopczuk-Kwapniewska), Maria Peszek, Maciej Maleńczuk, Tomasz Makowiecki, Kasai, Masha Natanson, sopranistka Samitra Suwannarit, Piotr Chołody oraz Karimski Orchestra.

Koncert MTV Unplugged x Wojciech Waglewski powstaje przy współpracy Paramount z CANAL+. Bilety na wydarzenie można kupić już na stronie eBilet.pl, pod linkiem.