31 maja 2022

Słoneczniki dla muzyki – polscy artyści dla artystów z Ukrainy!

SŁONECZNIKI DLA MUZYKI
Polscy artyści dla artystów z Ukrainy!

Polska Fundacja Muzyczna przy wsparciu przedstawicieli IGMAP Izby Menedżerów Artystów Polskich przygotowała akcję charytatywną SŁONECZNIKI DLA MUZYKI. Jest to inicjatywa polskiego środowiska muzycznego, mająca na celu wsparcie finansowe muzyków z Ukrainy, biorących udział w wojnie a także ich rodzin. Jak wiemy wojna trwa od kilku miesięcy. Nie wiadomo, kiedy się zakończy. Nie wiadomo też, kiedy muzycy ukraińscy będą w stanie wrócić do pracy. Zanim Ukrainie uda się podźwignąć z gruzów, mogą to być nawet długie lata.

Wiadomo, że nasza pomoc to tylko kropla w morzu potrzeb. Jednak każda pomoc, szczególnie finansowa i adresowana bezpośrednio tam, do osób będących często w tragicznym położeniu, ma dziś ogromne znaczenie.

PRZYPINKI
Słoneczniki dla muzyki to specjalnie wyprodukowane przypinki, z wizerunkiem słonecznika w barwach ukraińskiej flagi, których zakup będzie cegiełką pomocy finansowej, przekazanej za pośrednictwem Polskiej Fundacji Muzycznej. Przypinkę zaprojektował znakomity lubelski grafik i scenograf Jarosław Koziara – autor wielu instalacji przestrzennych, m.in. także corocznej scenografii finału WOŚP, wielu projektów graficznych, okładek płyt. Przypinki będzie można nabyć w sklepach internetowych wybranych wydawnictw muzycznych i managementów w cenie 40 złotych, m.in. na stronie www.art2musicshop.pl i www.sklepzmuzyka.pl

LICYTACJE
Przypinki zostaną podpisane przez polskich artystów i wystawione na licytacje. W akcji wezmą udział m.in. zespół Republika, Wojciech Waglewski, Young Leosia i Maja Janowska, Piotr Rogucki, Fisz Emade Tworzywo, WaluśKraksaKryzys, Kaśka Sochacka, Vito Bambino, Natalia Szroeder, Mrozu, Krzysztof Zalewski, Rosalie, Henryk Miśkiewicz, Mery Spolsky, Brodka, Agnieszka Wilczyńska, Kwiat Jabłoni, DeMono, Miuosh, Ralph Kamiński, Król, Ferid, Daria Zawiałow, Sokół, Daga Dana, Halina Mlynkova, Sobel, Bryska, Organek, Patryk Kraśniewski, Wojtek Urbański i wielu wielu innych. Zaproszenie do licytacji wraz ze zdjęciami artystów z przypinką będzie można znaleźć w mediach społecznościowych akcji Słoneczniki dla Muzyki oraz na stronach artystów.

Start akcji zaplanowano na 31 maja 2022 roku. Licytacje będą uruchamiane przez Polską Fundację Muzyczną na Allegro przez ART2 Music Shop. Cały dochód będzie przekazywany na specjalne konto Polskiej Fundacji Muzycznej
w formie darowizny. Pozyskane środki Polska Fundacja Muzyczna przekazywać będzie potrzebującym w formie określonej regulaminem jednorazowej zapomogi, na podstawie wniosków rozpatrywanych przez specjalną komisję, złożoną m.in. z przedstawicieli ukraińskiego środowiska muzycznego.

Działa już wirtualna puszka, działają konta bankowe:
SŁONECZNIKI DLA MUZYKI 50 1140 1977 0000 2634 0600 1036 – PLN
oraz fundacyjne konta walutowe:
68 1140 1977 0000 2634 0600 1003 – USD
88 1140 1977 0000 2634 0600 1031 – EUR

PARTNERZY AKCJI:
IGMAP – Izba Managerów Artystów Polskich, ZPAV – Związek Producentów Audio Video, PSJ – Polskie Stowarzyszenie Jazzowe