12 lipca 2023

Kasia Lins wyrusza w Zabójczą Trasę Koncertową

Już tej jesieni Kasia Lins wyruszy w trasę koncertową, by zaprezentować utwory z nadchodzącego trzeciego studyjnego albumu. Nowe piosenki wybrzmią w 12 polskich miastach.

Po trzyletniej przerwie wydawniczej, Kasia Lins powraca z singlem „Po trupach do Ciebie”. W klimatycznym klipie, rodem z kina akcji, artystce partneruje Szczyl. W drugim singlu „Do śmierci mamy czas”, Kasia uraczyła nas nieoczywistym duetem z silnym i szczerym głosem polskiej sceny niezależnej, najgłośniejszym rockowym debiutem ostatnich lat – WalusiemKraksąKryzys.

Pomimo, że Artystka pozostaje wierna muzycznej stylistyce, za którą pokochali ją zarówno fani jak i środowisko muzyczne, to wyraźnie da się też odczuć, że to nowy etap na jej muzycznej drodze.

Tym razem wychodzi z mroku i pokazuje kobiecość w wydaniu femme fatale. Trzecia płyta artystki zaplanowana jest na jesień bieżącego roku i ukaże się pod oficyną Universal Music Polska.

DATY ZABÓJCZEJ TRASY
10.10 – Toruń,  Lizard King (w ramach Festiwalu Piosenki Autorskiej CAŁA JASKRAWOŚĆ )
22.10 – Kraków, Klub Spotkań Poczta Główna
04.11 – Poznań, Tama (Good Taste Production)
05.11 – Wrocław, Stary Klasztor
15.11 – Gdańsk, Teatr Szekspirowski
16.11 – Sztum, KinoTeatr (TRIO)
17.11 – Elbląg, Biblioteka Elbląska (TRIO)
19.11 – Białystok, Zmiana Klimatu
24.11 – Lublin, Klub dom Kultury
26.11 – Warszawa, Stodoła
08.12 – Łódź, Wytwórnia

Kasia Lins to wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. W 2020 roku wydała bardzo dobrze przyjęty album Moja Wina, czyli zbiór opowiadań o piekle i raju, niemocy i pragnieniu, upadkach i uniesieniach. Moja Wina to odurzająca warstwa instrumentalna, wsparta niepokojącymi wokalizami i chórami. Wykorzystując niekiedy liturgiczny dialekt, obserwuje manię kultu, dzieli się wątpliwościami, snuje opowieść o mocach i słabościach. Mszalny charakter muzyki toczy walkę ze świeckim wydźwiękiem treści.

W lipcu 2020 roku Kasia Lins opublikowała w internecie Czego dusza pragnie [live show], materiał zdobył świetne recenzje i został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność i dziennikarzy. Czego dusza pragnie to pierwsze tego typu wydarzenie koncertowo-teatralno-filmowe. Audiowizualne doświadczenie, świeże podejście do komunikacji z widzami i formy, jaką może przybrać koncert grany na żywo.

Na swoim koncie Kasia Lins ma nominacje do Fryderyków (2019 i 2021), Nagrody Kulturalnej Onetu i Miasta Kraków – O!Lśnienia. Jest również laureatką Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego (2020).

Zachęcamy do obserwowania wydarzeń na Facebooku.

Prosimy o kupowanie biletów wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży. Poprzez kupno wejściówek od osób trzecich możecie zostać oszukani

fot. Alice Nowicka