12 marca 2018

Julia Marcell – Like a Rolling Stone – Bob Dylan cover – zobacz wideo!

Julia Marcell „Like a Rolling Stone”
Bob Dylan cover
Nagranie utworu Boba Dylana ,,Like a Rolling Stone” w interpretacji Julii Marcell powstało początkowo na potrzeby kampanii realizowanej przez Europejską Stolicę Kultury Wrocław 2016, mającej na celu popularyzację wiedzy o literaturze i promocję czytelnictwa.
Praca nad coverem szybko zainspirowała pomysł na teledysk, którego realizacji podjęły się dwa warszawskie studia: Bites (produkcja) oraz Badi Badi (postprodukcja).
Oprócz wyjątkowej strony muzycznej, utwór Boba Dylana to niezwykły literacko tekst niosący wiele znaczeń. Twórców teledysku – odpowiedzialnych za scenariusz i reżyserię Julię Marcell i Jakuba Laskusa – najbardziej zainteresował jego uniwersalny wymiar, który w otaczającej nas zawierusze polityczno-ekologicznej daje się odczytać na nowo. Osadzony w przestrzeni kosmicznej obraz jest refleksją na temat poczucia pustki i zagubienia w nadmiarze i próżności współczesnego, rozwiniętego Świata.
Dzięki uzyskaniu akceptacji i oficjalnej zgody przedstawicieli Boba Dylana na publikację utworu, z radością wypuszczamy go w świat.

Aby zobaczyć klip kliknij tutaj:

https://youtu.be/mmAJvGrtDF0

Scenariusz i reżyseria: Julia Marcell i Jakub Laskus
Produkcja: Bites Studio www.bitesstudio.com
Postprodukcja: Badi Badi www.badibadi.com
Produkcja muzyczna: Julia Marcell, Thomas Fietz, Michael Haves
Wydawnictwo: ART2 Music
(P) (C) 2018 Julia Marcell/ART2 Music

“Like a Rolling Stone”
Muzyka, słowa: Bob Dylan
Publisher: Special Rider Music / Sony/ATV Music Publishing / SM Publishing (Poland) Sp. Z o.o.