7 października 2021

Ciąg dalszy 35 lat Voo Voo!

Wydany w 1986 roku pierwszy studyjny album sygnowany nazwą Voo Voo zostaje ponownie wydany i jest już dostepny na półkach sklepowych i w sklepach internetowych.

Autorski projekt Wojciecha Waglewskiego został nagrany z muzykami składu Morawski Waglewski Nowicki Hołdys (bez udziału ostatniego). Efektem jest jeden z najoryginalniejszych debiutów w polskiej muzyce rockowej, do dziś zaskakujący nowofalową realizacją, pomysłami aranżacyjnymi i rytmicznymi. Jak przyznaje autor w wywiadzie-rzece z Piotrem Metzem: „Na płycie Voo Voo to już mogłem sobie pozwolić na zupełną jazdę po bandzie. Poczynając od tego, że nagrywaliśmy piosenki bez refrenów. (…) Brzmieniowo całość była naprawdę ryzykowna: celowo powycinałem pewne częstotliwości, żeby nie było tak zwanego środka. Gitara nie gra tego, co w normalnych zespołach bigbeatowych, nie ma też tradycyjnej harmonii.” Pierwszy album Voo Voo to także, debiut Waglewskiego jako autora tekstów i pełnoprawnego wokalisty. Znajdziemy tu charakterystyczne etniczne wokalizy, surrealistyczne obserwacje rzeczywistości, jak i bardziej „klasyczne” w formie piosenki.

Limitowana winylowa reedycja albumu została wydana na białym nośniku nakładem ART2. Odświeżona została też grafika, a dźwięk zremasterowano specjalnie dla tego wydawnictwa.

Dodatkowo przypominamy, że 23. lipca miała miejsce premiera reedycji pierwszego singla zespołu Voo Voo na siedmiocalowym winylu zawierającego utwory Faza III i Faza IV. Są to historycznie najwcześniej zarejestrowane przez zespół utwory, które później w zmienionych wersjach, znalazły się na debiutanckim albumie zespołu.

Nagrania zostały poddane remasteringowi i wytłoczone na białym winylu w limitowanym nakładzie z okazji 35lecia grupy Voo Voo.