17 czerwca 2022

Chair „Po Co Muzyka” – pierwsze wydawnictwo w Tygrysy Records!

Tygrysy Records to sublabel ART2 Music, który współtworzą dyrektor artystyczny Błażej Król oraz dyrektor zarządzający Paweł Walicki, właściciel ART2 Music. Tygrysy Records wydają muzykę artystów zaproszonych do wydawnictwa przez Błażeja Króla.

17 czerwca premieruje “Po Co Muzyka” – debiutancka EPka międzynarodowego duetu multimedialnych artystów – zespołu Chair. Jest to pierwsze długogrające wydawnictwo Tygrysów!

Mimo oderwania od rzeczywistości i wyjęcia z kontekstu, ich wydawnictwo składa się z przemyślanych i spójnych kompozycji, skacząc od punku przez country na synthpopie kończąc. Trzy single które już ujrzały światło dziennie z jednej strony sugerują nurt w jakim Chair się spełnia – z drugiej strony reszta albumu odkrywa zupełnie nowe karty. Groteska i memiczna otoczka nie powinny odwrócić uwagi od tego co najważniejsze – wypełnionej uczuciami i lękami muzyki. Osobiste historie przeplatają się tutaj z inspiracjami i wieczną potrzebą tworzenia.

Utwory:
1. say it again
2. good / bad screen 3. closure
4. happiness
5. love ad
6. MONEY
7. black oil

Mix i mastering: Michał Kupicz
Sesja okładkowa: Krzysztof Powierża powietsza.com
Design: Zuza Rogala

Album wydany nakładem Tygrysy Records. To nawet nie jest wydawnictwo.
Dystrybucja: ART2 Music

Posłuchaj: https://open.spotify.com/album/01iInZMQZnKshtnP60YoFL?si=AzVIrIaEQuGxZ9FSYd5I2Q

Kup Po Co Muzyka na CD: https://art2musicshop.pl/pl/p/Chair-Po-Co-Muzyka-CD/239

Chair to międzynarodowy duet artystów multimedialnych, w którego skład wchodzi Cura i Hubert Kurkiewicz. Poznali się przez Instagrama, a połączyła ich miłość do… krzeseł. Zgodnie mówią, że robią muzykę, żeby zwrócić na siebie uwagę i czuć się docenianymi. Ich prywatne powody są nieco inne – Cura chciałaby stworzyć temat do rozmów przy stole i na awkward imprezie, a dla Huberta najważniejsze są ładne melodie i brak nudy. Wśród swoich inspiracji, trochę przewrotnie, wymieniają Jepsen, Doriana Electrę oraz Ariel Pink. Wypadkową tych inspiracji, doświadczeń i energii artystów jest oryginalna propozycja muzyczna w klimacie country-porn-punk. Na koncie mają trzy single, każdy muzycznie i wizualnie eksplorujący inne estetyki. Wspólną przygodę rozpoczęli utworem happiness z teledyskiem, do którego zaprosili kilkunastu artystów wizualnych, kolejne było romantyczne love ad, przy promocji którego Chair wyglądali jak wyciągnięci z serialu The Office. Przy najnowszym singlu – say it again – postanowili z kolei zgłębić estetykę horoskopów z Instagrama, z czym pomogła im @zodiakara.zrynsztoku. Do pracy nad teledyskiem zaprzęgli natomiast sztuczną inteligencję.