Wojciech Waglewski – założyciel i lider zespołu Voo Voo, twórca projektu Męskie Granie, gitarzysta, kompozytor, autor i producent muzyczny. Muzyk studyjny i producent wielu płyt. Współpracował z czołowymi artystami jazzowymi. Grał w takich zespołach jak „Bemibem”, „Osjan”, „Morawski Waglewski Nowicki Hołdys”. Laureat Paszportu Polityki za działalność kompozytorską i producencką oraz za umiejętność łączenia muzyki różnych kultur.

Waglewski/Łęczycki

Duet Waglewski & Łęczycki to spotkanie dwóch wirtuozów: gitary i harmonijki ustnej. Niezwykłe teksty i natychmiast rozpoznawalny wokal Wojtka Waglewskiego połączony z rockowymi, jazzowymi i etnicznymi partiami gitary oraz niewiarygodne możliwości harmonijki ustnej jakie prezentuje Bartosz Łęczycki – uznawany za najlepszego i najbardziej wszechstronnego harmonijkarza w Polsce.

Repertuar stanowią kompozycje Wojtka Waglewskiego z różnych płyt Voo Voo, projektu Maleńczuk & Waglewski „Koledzy” oraz płyty Waglewski Fisz Emade „Męska Muzyka”.

Bartosz „Boruta” Łęczycki – z wykształcenia socjolog (Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie). Ceniony nauczyciel gry na harmonijce diatonicznej i chromatycznej. Najlepszy Harmonijkarz w Polsce 2005 oraz 2006 r. (wg Czytelników kwartalnika „Twój Blues”). Współpracował z czołówką polskich muzyków bluesowych i jazzowych (np. Jarosław Śmietana, Piotr Baron, Mateusz Pospieszalski, Marcin Masecki, Mariusz Bogdanowicz, Artur Lesicki, Jacek Niedziela, Sławek Wierzcholski, Roman Puchowski, Piotr Biskupski). Ostatnio współpracuje z muzykami wywodzącymi się z hip-hopu Fiszem i Emade. W 2007r otrzymał platynową płytę za udział w projekcie „Maleńczuk & Waglewski – Koledzy”

Fot. Jacek Poremba