Kasia Lins to wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. Popularność przyniosła jej pierwsza wydana w Polsce w  2018 roku płyta pt. „Wiersz ostatni”. W 2020 roku ukazał się drugi równie udany album pt. Moja Wina, czyli zbiór opowiadań o piekle  i raju, niemocy i pragnieniu, upadkach i uniesieniach. Moja Wina to odurzająca warstwa instrumentalna, wsparta niepokojącymi  wokalizami i chórami. Kasia Lins wykorzystując niekiedy liturgiczny dialekt, obserwuje manię kultu, dzieli się wątpliwościami, snuje  opowieść o mocach i słabościach. Mszalny charakter muzyki toczy  walkę ze świeckim wydźwiękiem treści.  

W lipcu 2020 roku Kasia Lins opublikowała w Internecie nowatorskie przedstawienie Czego dusza pragnie [live show]. Materiał zdobył świetne recenzje i został bardzo dobrze przyjęty przez publiczność i dziennikarzy. Czego dusza pragnie to  pierwsze tego typu wydarzenie koncertowo-teatralno-filmowe.  Audiowizualne doświadczanie, świeże podejście do komunikacji z widzami i formy, jaką może przybrać koncert grany  na żywo. Na swoim koncie Kasia Lins ma nominacje do Fryderyków (2019 i 2021), Nagrody Kulturalnej Onetu i  Miasta Kraków – O!Lśnienia. Jest również laureatką Nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego (2020).  

Po trzyletniej przerwie wydawniczej, Kasia Lins powróciła z singlem „Po trupach do Ciebie”. W klimatycznym klipie, rodem z kina akcji, artystce partneruje Szczyl. W drugim singlu „Do śmierci mamy czas”, Kasia uraczyła nas  nieoczywistym duetem z silnym i szczerym głosem polskiej sceny niezależnej, najgłośniejszym rockowym debiutem  ostatnich lat – WalusiemKraksąKryzys. 

Pomimo, że Artystka pozostaje wierna muzycznej stylistyce, za którą pokochali ją zarówno fani jak i środowisko  muzyczne, to wyraźnie da się też odczuć, że to nowy etap na jej muzycznej drodze. 

Tym razem wychodzi z mroku i pokazuje kobiecość w wydaniu femme fatale. Trzecia płyta artystki została wydana jesienią 2023 i ramienia Universal Music Polska. 

fot. Jan Wasiuchnik

Media

  • Soundcloud
  • Instagram
  • Soundcloud