Kasai (Kasia Piszek) to warszawska pianistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka.

W maju 2019 nakładem ART2 Music ukazał się jej debiutancki album „Equals”. Rok później wydaje „Equals – Kattegat Session”, wersję live debiutu, płyta zdobywa nominację do nagrody Fryderyk 2021 w kategorii Album Roku Alternatywa. W tym samym roku łączy siły z Y – wokalistką zespołu BOKKA, owocem współpracy jest utwór „Rite of Passage”.

Koncerty Kasai to wyjątkowe, mocne i emocjonalnie intymne spotkanie. Jej muzyka jest niezwykle plastyczna, obrazowa i wielopłaszczyznowa – „Z głębi serca – prosto w serce”.

Inspiracje operą, filmem i muzyką symfoniczną obecne w muzyce Kasai wpisane są w szeroko pojęty nurt muzyki alternatywnej.

Kasia Piszek ma na koncie współpracę kompozytorską, studyjną i koncertową z czołówką krajowej sceny muzycznej: Moniką Brodką, Arturem Rojkiem, Anią Dąbrowską, Pauliną Przybysz, Muńkiem Staszczykiem, Męskie Granie Orkiestra i zespołem Voo Voo (album Anawa 2020).

Jest również autorką aranżacji do zaprezentowanego na antenie Radia Łódź koncertu „Sto słów wolności” do którego zaprosiła m.in. Julię Marcell, Gabę Kulkę, Sosnowskiego i Basię Derlak. Tworzy również muzykę do spektakli teatralnych i instalacji choreograficznych (FeFerdydurke, IV RP Snów, reż. Dawid Żakowski).

Artystka w swoich utworach zaprasza słuchacza w unikalną pełną osobistych przeżyć i przemyśleń, eteryczną, liryczną i ulotną a czasami mroczną, pełną napięć i sprzeczności podróż.

Teledyski:
Salvages: https://www.youtube.com/watch?v=m9ViYKJIctQ
Sun Spirit: https://www.youtube.com/watch?v=H9YjWFqxEXo
Rite of Passage: https://www.youtube.com/watch?v=iTiI6CKxgfw
Voo Voo & Kasai „Piosenka”: https://www.youtube.com/watch?v=r8h-Qv13Vjk

Media

  • Soundcloud
  • Instagram
  • Soundcloud