SWIERNALIS to artysta o wielu twarzach konsekwentnie kroczący indywidualną drogą. Autor tekstów i muzyki charakteryzujący się emocjonalnymi i energicznymi koncertami, w których towarzyszy mu jego doskonały live band, którego muzycy na co dzień współpracują z czołówką polskich artystów i producentów (Sarsa, Rosalie, Ofelia, Jimek). Przenikliwe teksty podane na tacy utkanej z unikalnej warstwy muzycznej. Każdy z występów, to wydarzenie bez precedensu, jednak pod pełną kontrolą wykonawców, którzy poza odegraniem swoich partii dbają o wysoki, często nieprzewidywalny poziom widowiska. Muzycznie oscylują w granicach alternatywnego rocka, popu i elektroniki.

SWIERNALIS to artysta w ciągłej podróży – od debiutu w 2016 roku kiedy to ukazał się jego debiutancki album DRAUMA wydany w prestiżowej wytwórni KAYAX, przebył długą i krętą drogę serwując swoim słuchaczom wiele twarzy i odcieni, nie porzucając jednak ani na chwilę swoich głównych cech – czyli szaleństwa i bezkompromisowości. W 2020 światło ujrzał jego drugi krążek, PSYCHICZNY FITNESS który przetarł artyście wiele nowych dróg zyskując sobie przychylność zarówno fanów, jak i dziennikarzy wzmacniając jeszcze bardziej swoją pozycję na rynku muzycznym.

Aktualnie SWIERNALIS ukończył pracę nad swoim trzecim albumem, który ukaże się na początku przyszłego roku z ramienia wytwórni KAYAX. W tym momencie dzieli się ze światem kolejnymi singlami zwiastującymi ten krążek.

SWIERNALIS ze swoim zespołem gościł na scenach wielu klubów i festiwali, takich jak Jarocin Festiwal, FAMA czy Edison Festival. Na swoim koncie ma współpracę z takimi artystami jak Michał Szpak, Piotr Rogucki, Sarsa, czy Małgorzata Ostrowska.

Skład zespołu, który towarzyszy artyście zarówno na scenie jak i w studio:
Paweł Swiernalis – wokal, gitara elektryczna, syntezatory
Szymon Siwierski – syntezatory, klarnet
Adam Świerczyński – gitary basowe
Kacper Budziszewski – gitary elektryczne, klasyczne
Adam Fordon – bębny, perkusjonalia

Media

  • Soundcloud
  • Instagram