Paulina Przybysz znana z jest z takich składów i wcieleń jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax, Archeo. Rocznik ’85 ,pamięta dobrze  lata dziewięćdziesiąte i mocno szanuje historię muzyki ale z tym bagażem chętnie nurkuje w nowych brzmieniach. Dorastała w busie z kolegami z Sistars i siostrą ale po zawieszeniu działalności zespołu szybko przeszła do nowych wydawnictw by w 2017 powrócić na scenę pod swoim imieniem i nazwiskiem z nagrodzoną fryderykiem za najlepszy album elektroniczny płytą „Chodź tu”.

Otwartość na muzykę prowadziła ją przez ostatnie lata niezliczoną liczbę kolaboracji studyjnych i koncertowych między innymi z ludźmi takimi jak Stanisław Sojka, Tomasz Stańko,Night Marks Electric Trio, Pharoahe Monch, Keyon Harold, Krzysztof Zalewski,Envee,Grubson, Basia Wrońska En2ak, Mr Krime, . Ta lista się nie kończy bo Paulina nie umie odmawiać sobię muzycznych poszukiwań i połączeń. Przez dwa ostatnie lata odpowiedała jako dyrektorka artystyczna za trasę Women’s Voices, gdzie czołowe polskie wokalistki takie jak Kayah, Edyta Bartosiewicz, Brodka, Nosowska, Natalia Przybysz i wiele innych cudownych głosów mogły razem budzić kobiecą energię i świadomość ekologiczną jak również zasilała z siostrą projekt Zalewski Śpiewa Niemena, dołączyła do zacnego grona składu Culture Revolution, który łączył światowe gwiazdy jazzu i hip hopu z polskimi muzykami.

W lutym 2020 ukazał się jej drugi solowy album „Odwilż”, nagrany przy współpracy ze zdolnymi młodymi producentami po raz pierwszy w historii wydawnictw artystki w całości napisany przez nią w języku polskim przy współpracy z ekipą młodych zdolnych producentów.  Królowa dygresji przeplata tematykę społeczną z romantyczną, intymną szczerością wpuszczając do swojego świata znakomitych gości.

zdj: Silvia Pogoda

Media

  • Soundcloud
  • Instagram

Kontakt

Grzegorz Szpotowicz 737576667 grzegorz@art2music.pl