Chair to międzynarodowy duet multimedialnych Artystów – Cura i Hubert Kurkiewicz. Poznali się przez Instagrama, a wszystko za sprawą miłości do krzeseł – stąd pomysł na nazwę. Pojęcie artystów multimedialnych pojawia się obok nich, ponieważ bardzo zwracają uwagę na wizualny aspekt twórczości, zgrabnie wykorzystując przy tym social-media. Przy tym projekcie często mowa jest o ‘zespole Chair’, a to dlatego, że duet mocno stawia na współpracę i wymianę twórczą z innymi Artystami.

To co grają określają zbitką country-porn-punk, ale śmiało można to przeciągać o kolejne określenia, bo to co robią trudno zamknąć nawet w tak pokrętnej ramie. W swoich utworach potrafią zawrzeć ciekawe obserwacje na temat życia młodego człowieka podszyte nietuzinkowym humorem. Sami mówią, że robią muzykę, żeby zwrócić na siebie uwagę i czuć się docenianymi, i tę szczerość wydaje się doceniać ich publika.

W czerwcu 2022 roku debiutują EPką ‘Po Co Muzyka’. Mimo oderwania od rzeczywistości i wyjęcia z kontekstu, ich wydawnictwo składa się z przemyślanych i spójnych kompozycji, skacząc od punku przez country na synthpopie kończąc. Groteska i memiczna otoczka nie powinna odwrócić uwagi od tego co najważniejsze – wypełnionej uczuciami i lękami muzyki. Osobiste historie przeplatają się tutaj z inspiracjami i wieczną potrzebą tworzenia.
Wydawnictwo: Tygrysy Records – sublabel ART2, którego Dyrektorem Artystycznym jest Błażej Król.

fot. Krzysztof Powierża

Media

  • Soundcloud
  • Instagram