6 stycznia 2018

MaJLo dołącza do ART2 Music!

Od dawna podobała się nam muzyka tworzona przez MaJLo, a po obejrzeniu jego koncertu na ubiegłorocznym Spring Break pomyśleliśmy, że fajnie byłoby z nim współpracować. I oto myśl stała się ciałem 🙂 Cieszy nas to ogromnie, bo MaJLo to artysta wielowymiarowy i bardzo wszechstronny – wokalista, kompozytor, producent muzyczny, multiinstrumentalista. Jego muzyka prezentowana dotąd niemal wyłącznie poprzez kanały internetowe, spotkała się z uznaniem w Polsce i na wielu rynkach zagranicznych. Singiel MaJLo „Another Day” w remixie Rami & Martin Gutierrez zaliczył już grubo ponad 12 milionów odsłuchów na Spotify!!!
(>>>posłuchaj utworu)
(>>>zobacz clip do wersji płytowej)

MaJLo – pod tym pseudonimem kryje się Maciej Milewski – producent, kompozytor, multiinstrumentalista i wokalista z Gdańska. W wieku 7 lat rozpoczął naukę gry na skrzypcach w szkole muzycznej, jednak instrument ten porzucił dla gitary. Klasyka przegrała z jazzem, co zaowocowało studiami na Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie gitary jazzowej. W czasie studiów powstał Maciej Milewski Quintet i wydawnictwo „The Bird’s Reflection” – autorski projekt artysty. Muzyk jest laureatem m.in. nagrody indywidualnej na RCK Pro Jazz Festiwal, III nagrody na międzynarodowym konkursie kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy, a jego zespół dwukrotnie wystąpił na festiwalu Jazz Jantar w gdańskim klubie ŻAK. Jako kompozytor może poszczycić się także autorstwem muzyki do sztuk teatralnych i filmów.

Od roku 2015, już jako MaJLo, został producentem muzyki indie/electro/pop. W grudniu tego samego roku miała miejsce premiera jego debiutanckiej EP – „Reverse”. Już pierwszy singiel – „Lights” (>>>zobacz teledysk), nagrany razem z Ralphem Kaminskim zaistniał wyraźnie nie tylko na polskich playlistach, ale również na wielu zagranicznych kanałach muzycznych. Remiks tego utworu wykonany przez francuski duet producentów FDVM zabrzmiał na największych festiwalach na świecie (Coachella, Daybreak…). (>>>posłuchaj utworu)

W marcu 2017 roku ukazała się pierwsza długogrająca debiutancka płyta „Over The Woods”, która od razu zaowocowała zaproszeniem na koncerty przez takie festiwale jak m.in Open’er czy Spring Break. MaJLo na swoich albumach pełni rolę zarówno kompozytora, producenta, realizatora ale także jest wykonawcą większości partii instrumentalnych. Płytę promują utwory „Another Day” (>>>zobacz teledysk), oraz „Get Down” (>>>zobacz teledysk) oraz najnowszy „Bird’s Song” (>>>posłuchaj utworu)

Utwory zawarte na płycie zostały docenione przez zagraniczne kanały muzyczne, a remiks piosenki „Another Day” przekroczył 12 milionów odsłuchań tylko w samym serwisie Spotify!!! Z kolei singiel pt. „The Bird’s Song” znalazł się w czołówce serialu „Diagnoza” produkcji TVN i w szybkim tempie osiągnął wynik miliona odsłuchań na Spotify.

Artysta aktualnie pracuje nad swoim nowym albumem.

Płyta MaJLo „Over The Woods” jest dostępna w sklepie www.art2musicshop.pl