Justyna Święs wokalistka, autorka tekstów i piosenek oraz aktorka, jedna z najzdolniejszych artystek młodego pokolenia. Znana przede wszystkim z zespołu The Dumplings, z którym w 2015 roku otrzymała nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego – Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Jest także laureatką Nagrody Artystycznej im. Grzegorza Ciechowskiego.

Ma swoim koncie liczne gościnnie występy na koncertach i płytach wielu polskich uznanych artystów, pojawiała się m.in. na płytach VOO VOO – Placówka ’44 (>>>zobacz video), Fisz Emade Tworzywo na płycie „Mamut” m.in. w utworze „Ślady” (>>>zobacz video) oraz Wojciech Mazolewski „Chaos pełen idei”.

Zaśpiewała także z duetem Rysy m.in utwór „Przyjmij brak” w duecie z Piotrem Zioła (>>>posłuchaj utworu). Z Wojtkiem Urbańskim z zespołu Rysy napisali utwór będący czołówką serialu Ultraviolet w reż. Jana Komasy (>>>posłuchaj utworu).

Justyna skomponowała także muzykę i napisała słowa utworów do spektaklu dla Teatru Wybrzeże w Gdańsku „Mapa i terytorium” (na podst. powieści Michela Houellebecqa, reż. Ewelina Marciniak), w którym występuje na żywo z Wojtkiem Urbańskim.

Fot. Bartek Wieczorek, dzięki uprzejmości Warner Music Poland

Media

  • Soundcloud

Kontakt